Logo
АГЕНТСТВО З РОЗВИТКУ ВЕКСЕЛЬНОГО РИНКУ
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
ua  |  en
Увійти / Реєстрація

Новини ЗМІ

17.03.2017
Заседание Комитета женщин-предпринимательниц при Киевской ТПП
Тетяна Рудненко: "Реализовала полученное от Ради підприємців при КМУ приглашение на первое заседание Комитета женщин-предпринимательниц при Киевской ТПП.
Общее впечатление позитивное: дело важное и нужное, приятно желание КТПП помочь энергичным, активным и отчаянным женщинам в бизнесе, мгновенный эффект от минимального общения (сразу в ходе заседания проявилось желание и возможность помочь друг другу), много полезной информации.
С точки зрения реализации одного из приоритетных направлений стратегии реформирования вексельного рынка (активизация вексельных расчетов для облегчения доступа до финансов) была получена важная обратная связь: живая заинтересованность представителей МСБ, приоритетность направления "доступ до финансов", перспектива сотрудничества с Комитетом и КТПП в области обучения бизнеса "вексельной грамоте" По-моему, неплохой результат.."
Детальніше
01.12.2016
Валютне регулювання за оновленою моделлю
Невже і за векселями, виданими імпортерами, зможемо розрахуватись? Покращимо платіжну дисципліну: платити по боргам - не слабкість, а гідність та довгострокова співпраця!
 
Нацбанк презентував концепцію нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту з її запровадження.

Детальніше
24.10.2016
ДФС про обкладення ПДВ операцій з обігу аграрних розписок
ДФС у листі від 06.10.2016 р. № 32818/7/99-99-15-03-02-15 роз’яснила порядок обкладення ПДВ операцій платників податку, пов’язаних з обігом аграрних розписок. А також обігу простих та переказних векселів та інших боргових інструментів.

Детальніше
19.10.2016
Круглий стіл «Перехід до безпаперової форми документообігу на фондовому ринку. Перспективи законодавчого врегулювання»
ABMD: В додаток, непогано було б попрацювати і над знерухомленням документарних цінних паперів. А якщо вони ще й на пред'явника, то це просто вимога FATF особливо пристально відноситись до обігу таких цінних паперів - Bearer negotiable instruments (BNIs) та посилити контроль над їх обігом. Чи в нас таких немає?) А векселі з бланковим індосаментом? Чи знову не на часі?
Детальніше
27.09.2016
Що несе країні і людям бюджет-2017
У бюджеті-2017 "Страна.ua" знайшла ще одне цікаве нововведення. Справа в тому, що Кабмін планує замість погашення людям боргів з бюджету за соціальними платежами видати їм казначейські векселі, а не "живі гроші".
 
"У нас борги держбюджету перед фізособами за соціальними платежами вже 1,6 млрд. Гривень. Це ті борги, за якими вже є рішення судів, в тому числі і рішення Європейського суду, що держава Україна зобов'язана заплатити фізособам. Кабмін Гройсмана пропонує видати людям казначейські векселі з виплатою 9,5% річних. Але вони обіцяють погасити борги тільки через сім років, поетапно. Так що все, кому винна держава, стаєте в чергу ", - пояснює "Страна.ua" Олександр Охрименко.
Детальніше
20.09.2016
Несолодкий кредит для України: зворотна сторона траншу МВФ
У кожній події в економічному житті країни, як правило, є позитивні і негативні сторони. Поступки кредиторів і міжнародних партнерів України зазвичай мають свою ціну, яка проявляється не відразу. Очевидно, так буде і з черговим траншем МВФ, позитивне рішення по якому Фонд прийняв минулого тижня. У всякому разі, до таких роздумів можна прийти, ознайомившись з Меморандумом між МВФ і Україною, датованим 2 вересня. Даний документ покликаний врегулювати дії української влади, спрямовані на отримання вже четвертого траншу МВФ в сумі $ 1,3 млрд, який Україна сподівається отримати ще до кінця 2016 року. Але зробити це буде можливо тільки при виконанні умов оновленого Меморандуму, що не так вже й просто.
Детальніше
14.09.2016
Вкладники проблемних банків можуть залишитися без виплат
"Міністерство фінансів з метою надання кредиту ФГВФО здійснює випуск ОВДП у розмірі 7,941 млрд грн з терміном обігу до 15 років і процентною ставкою до 10% річних в обмін на векселі, видані Фондом", – йдеться в проекті постанови "Про забезпечення надання кредиту ФГВФО".
Детальніше
08.09.2016
Які платники при імпорті товарів можуть сплачувати ПДВ шляхом пред’явлення податкового векселя
Суб’єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти в пріоритетних галузях економіки, схвалені відповідно до Закону України «Про стимулювання інвестиційної діяльності в пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць» від 06.09.2012 р. № 5205-VIтимчасово, із 01.01.2013 р. до 31.12.2022 р. включно, при ввезенні в митному режимі імпорту на митну територію України устаткування (обладнання) і комплектуючих виробів до нього, що звільняються від оподаткування ввізним митом у порядку, визначеному пп. 10 п. 4 р. XXI Митного кодексу України, за умови оформлення митної декларації, можуть за власним бажанням видавати контролюючому органу (а контролюючий орган зобов’язаний прийняти) податковий вексель на суму податкового зобов’язання з ПКУ, визначену в такій митній декларації. Для забезпечення виконання підрозділу 3 р. ХХ ПКУ податковий вексель не підлягає підтвердженню банком шляхом авалю.
Детальніше
09.08.2016
АМКУ знайшов в Україні ще одного монополіста
Виправити ситуацію може зміна постанови НБУ про переказ коштів в національній та іноземній валюті
Згідно з постановою НБУ №597 підставою для проведення операцій з оплати робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та / або виконання зобов'язань за векселем, і / або зарахування заборгованості за такою оплатою в разі проведення заліку зустрічних однорідних вимог, якщо загальна вартість перевищує 50 тис євро, є, серед іншого, акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків, що засвідчує відповідність контрактних цін кон'юнктурі ринку.
Детальніше
29.06.2016
Банки обирають: невеликі аграрні бізнеси конкурують з великими

Сьогодні можна впевнено сказати - поведінка клієнтів з агросектора змінилася. Є тому багато чинників - податкові проблеми, ціни на продукцію в світі - і в підсумку попит на фінансування в цьому році був нижчим, ніж раніше. Але досить виріс попит на векселі і інші альтернативні фінансові інструменти - те безресурсне фінансування, яке дешевше, ніж стандартне. А це в підсумку призводить до того, що багато бізнесів працюють більш ефективно.

Детальніше
20.05.2016
Країна без власної національної банківської стратегії приречена бути жертвою чужої тактики
Про це в ході дискусії на Всеукраїнському науково-практичному форумі "Стратегія розвитку банківської системи України" заявила доктор економічних наук Тетяна Унковська.
Детальніше
19.05.2016
Обновление: как следует развивать банковскую систему
Сегодня стартовал двухдневный научно-практический форум: стратегия развития банковской системы Украины «Синергия развития банков и индустриализации экономики». Форум незаслуженно оказался в тени организованной Национальным банком конференции «Трансформация деятельности центральных банков». И пока регулятор проводит свою конференцию, на Форуме практики обсуждают реальные шаги по стабилизации отечественного финансового рынка.
Детальніше
01.04.2016
HOG SLAT Україна & UniCredit Bank спільна програма фінансової підтримки
В умовах значного знецінення національної валюти в Україні для сільськогосподарських підприємств дуже гостро стоять питання: утримання бізнесу на плаву, виживання в реаліях нескінченних валютних коливань, законодавчих і кредитних обмежень, високих кредитних ставок, залучення коштів та зовнішнього фінансування проектів… Але за будь-якої ситуації треба шукати вихід. І ми його знайшли!
Детальніше
22.03.2016
Серая зона: 5 мифов украинской теневой экономики
Какой объем украинской экономики в тени на самом деле, как вывести бизнес из «серой зоны», может ли детенизация обеспечить Украине стремительный рост? Мы нашли ответы на эти вопросы.
Детальніше
24.02.2016
Українці визначили найважливіші реформи на 2016 рік
Дані січневого он-лайн дослідження «Моніторинг сприйняття прогресу реформ», який TNS проводить спільно Національною радою реформ свідчать про те, що найбільш важливою реформою, на думку опитаних, є боротьба з корупцією – 50% опитаних назвали її найбільш потрібною реформою у 2016 році.
Детальніше
01.02.2016
Управління податками в ручному режимі: чи потрібні нам Женевські Конвенції?
ДФСУ в листі від 27.11.2015 р. № 25434/6/99-99-15-03-01-15 наголосила:
  • платники єдиного податку не можуть використовувати векселі в якості форми розрахунків;
  • укладення договору переуступки прав вимоги боргу юридичними особами — платниками єдиного податку групи 3 є механізмом розрахунку по правочину купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не в грошовій формі, а отже, не дає права суб’єкту господарювання застосовувати спрощену систему.
Детальніше
03.01.2016
Структурные кризисы сырьевых придатков. Россия и Украина в свете окончания сырьевого суперцикла
В России среди населения, между прочим не безуспешно, власть активно продвигает мысль, что Майдан стал причиной экономического краха Украины. Тезис простой, — майданить плохо, вон каким экономическим развалом это оканчивается, посмотрите! — А кризис в России является следствием санкций, хотя уже признают роль падения цен на нефть и то, что с нефтяной иглы, при всех разговорах, так никто и не слез. Но если отвлечься от телевизора и взглянуть на макроэкономические показатели, то картина вырисовываться иная.
Детальніше
30.11.2015
Переломный год: где украинским компаниям взять деньги на сближение с ЕС. И как выдержать конкуренцию с европейскими производителями.
В поисках источников финансирования: "Инвесторы, памятуя неудачи с IPO и еврооблигациями, энтузиазмом не блещут, украинских производителей не жалуют и крайне скрупулезно выбирают объекты для вложений." Может всё же целесообразно запускать вексельное кредитование, и не втихую, а красивыми публичными программами, например как в агросекторе с IFC. Ведь нынешние ставки по кредитам "не впечатляют" и какова же доходность должна быть бизнеса? Или каким он должен быть?

Детальніше
18.11.2015
Аграрные расписки при помощи IFC активно приживаются в Украине
      С 1 сентября аграрные расписки как новый вид кредитования сельского хозяйства внедряются еще в трех областях - Винницкой, Черкасской и Харьковской. Соответствующий совместный приказ подписали министр аграрной политики и продовольствия Украины Алексей Павленко и министр юстиции Украины Павел Петренко. Тем самым география пилотного проекта по отработке технологии введения в оборот аграрной расписки, к реализации которого в прошлом году первой в стране приступила Полтавская область, существенно расширилась.
   Аграрная расписка является эффективным инструментом, который позволяет упростить сельхозпроизводителям доступ к финансовым и материально-техническим ресурсам. Это особенно важно в условиях нынешней экономической ситуации и отсутствия в банковском секторе необходимого для дальнейшего развития отечественной аграрной отрасли дешевого кредитного ресурса.
  Активное участие во внедрении этого новшества в Украине принимает Международная финансовая корпорация (IFC, Группа Всемирного банка). Об особенностях работы расширенного состава пилотного проекта и о его перспективе разговариваем с советником IFC Сергеем РАБЕНКО.
Детальніше
17.11.2015
«Год вопреки»: как это было
Во вторник, 17 ноября, главный портал о фондовом рынке праздновал свою первую годовщину. О том, как проходило мероприятие, о словах его «первых лиц» и об улыбках на лицах гостей – в нашем фоторепортаже.
Детальніше
21.09.2015
Все глубже в долги: Кабмин выпускает векселя для погашения задолженностей
Средства правительству нужны для ЕСПЧ. Кабинет Министров Украины принял решение выпустить казначейские векселя для погашения долгов по решениям Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ). Об этом сказано в правительственном постановлении №703.
Детальніше
25.08.2015
ПУМБ привлек тысячного агроклиента
Около 17% или порядка 8000 составляют агропредприятия, обрабатывающие свыше 500-1000 га. По оценкам экспертов, только немногим более половины из них сейчас ведут активную деятельность и интересуются банковскими продуктами для развития бизнеса. Именно за них сейчас идет конкурентная борьба между банками.

Как рассказыли в ПУМБ, начало агросезона 2015 г. совпало с политической нестабильностью и валютными колебаниями, что должно было приостановить активность банковской поддержки бизнеса. Однако банк предложил аграриям малого и среднего бизнеса финансовый инструмент, замещающий подорожавшее кредитование — «Авалирование коммерческих векселей».
Детальніше
06.07.2015
IFC та Райффайзен Банк Аваль виділять до $ 60 млн під гарантії аграріям на закупівлі ЗЗР та насіння у компанії Bayer
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та Райффайзен Банк Аваль (Київ) вирішили виділити на паритетних засадах до $ 60 млн на проект кредитування аграріїв для закупівлі ними засобів захисту рослин української донькою німецької Bayer AG. Як говориться в повідомленні IFC, рада директорів затвердила цей проект 29 червня цього року, частка IFC в проекті складе до $ 30 млн. Запропонований проект дублює аналогічну програму IFC, Райффайзен Банку Аваль та Bayer 2011 року.
Детальніше
15.05.2015
Комплексна програма розвитку фінансового ринку України до 2020 року
Сьогодні на засіданні Нацради розглянули реформи фінансового сектору і державних закупівель.
Детальніше
01.05.2015
Строки розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

ДФС повідомляє, що згідно зі ст. 1. Закону України від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами й доповненнями (далі —Закон № 185) виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів із дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності — із моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Детальніше
08.04.2015
Испания выходит из кризиса и размещает векселя
Правительство Испании впервые разместило краткосрочные бумаги под отрицательную доходность. 
 
Как сообщает MarketWatch, Министерство финансов Испании во вторник, 7 апреля, продало шестимесячные векселя на сумму €725 млн; средневзвешенная доходность бумаг составила минус 0,002 % годовых. При этом спрос на векселя был существенным, он превысил предложение в пять раз.
Детальніше
06.04.2015
Міністерство фінансів України надасть внутрішню державну позику Фонду гарантування вкладів на суму 20 млрд грн.

Про це інформує сайт уряду, посилаючись на постанову №156.

«Міністерство фінансів з метою надання кредиту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб здійснює випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 20 млрд. грн. з терміном обігу до 20 років та відсотковою ставкою доходу – до 12% річних в обмін на векселі, видані Фондом на тих же умовах, з виплатою відсотків за векселями одночасно з оплатою векселя», – йдеться в урядовій постанові.

 Через складну ситуацію в банківській системі та визнанні банків неплатоспроможними, Фонд потребує постійної докапіталізації. 

Нагадаємо, у січні 2015 р. Фонд вже отримував кредит від НБУ у розмірі 9,950 млрд грн під 14% річних терміном на рік.

Джерело: інтернет – видання BusinessUA.Com 

Детальніше
01.04.2015
Проблематика агроринку: коли ж Україна стане правовою державою?

31 березня 2015 FinMaidan провів пряму трансляцію круглого столу «Фінансові афери в агросекторі: чим ризикує інвестор». В рамках круглого столу банкіри, юристи та фінансові експерти обговорили питання про залучення інвестиції в український аграрний бізнес та їх ризики, про найбільші фінансові аферах на агроринку і як захистити права кредиторів та інвесторів в агробізнесі.

Детальніше
19.03.2015
Украинский бизнес учится жить без кредитов

Вместо денег банки готовы давать гарантии и аккредитивы. И векселя. Только о них они на публике говорят неохотно, а прийдется.

Детальніше
13.03.2015
Агропроизводителям предлагают альтернативные кредитам документарные операции. Наиболее популярны сейчас — авалированные векселя.

Из-за нехватки кредитов в Украине не засеют 20% полей. Финансирование стало сложнее получить, и оно сильно подорожало. Средняя ставка для агрокредита сейчас составляет порядка 28-30% годовых, максимальная же достигает 35%. Пятую часть не засеют.

Детальніше