Агентство з розвитку вексельного ринку
Громадська організація

Новини ЗМІ

Заседание Комитета женщин-предпринимательниц при Киевской ТПП

Тетяна Рудненко: "Реализовала полученное от Ради підприємців при КМУ приглашение на первое заседание Комитета женщин-предпринимательниц при Киевской ТПП.
Общее впечатление позитивное: дело важное и нужное, приятно желание КТПП помочь энергичным, активным и отчаянным женщинам в бизнесе, мгновенный эффект от минимального общения (сразу в ходе заседания проявилось желание и возможность помочь друг другу), много полезной информации.

Валютне регулювання за оновленою моделлю

Невже і за векселями, виданими імпортерами, зможемо розрахуватись? Покращимо платіжну дисципліну: платити по боргам - не слабкість, а гідність та довгострокова співпраця!

Нацбанк презентував концепцію нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту з її запровадження.

ДФС про обкладення ПДВ операцій з обігу аграрних розписок

ДФС у листі від 06.10.2016 р. № 32818/7/99-99-15-03-02-15 роз’яснила порядок обкладення ПДВ операцій платників податку, пов’язаних з обігом аграрних розписок. А також обігу простих та переказних векселів та інших боргових інструментів.

Круглий стіл «Перехід до безпаперової форми документообігу на фондовому ринку. Перспективи законодавчого врегулювання»

ABMD: В додаток, непогано було б попрацювати і над знерухомленням документарних цінних паперів. А якщо вони ще й на пред'явника, то це просто вимога FATF особливо пристально відноситись до обігу таких цінних паперів - Bearer negotiable instruments (BNIs) та посилити контроль над їх обігом. Чи в нас таких немає?) А векселі з бланковим індосаментом? Чи знову не на часі?

Що несе країні і людям бюджет-2017

У бюджеті-2017 "Страна.ua" знайшла ще одне цікаве нововведення. Справа в тому, що Кабмін планує замість погашення людям боргів з бюджету за соціальними платежами видати їм казначейські векселі, а не "живі гроші".

"У нас борги держбюджету перед фізособами за соціальними платежами вже 1,6 млрд. Гривень. Це ті борги, за якими вже є рішення судів, в тому числі і рішення Європейського суду, що держава Україна зобов'язана заплатити фізособам. Кабмін Гройсмана пропонує видати людям казначейські векселі з виплатою 9,5% річних. Але вони обіцяють погасити борги тільки через сім років, поетапно. Так що все, кому винна держава, стаєте в чергу ", - пояснює "Страна.ua" Олександр Охрименко.

Несолодкий кредит для України: зворотна сторона траншу МВФ

У кожній події в економічному житті країни, як правило, є позитивні і негативні сторони. Поступки кредиторів і міжнародних партнерів України зазвичай мають свою ціну, яка проявляється не відразу. Очевидно, так буде і з черговим траншем МВФ, позитивне рішення по якому Фонд прийняв минулого тижня. У всякому разі, до таких роздумів можна прийти, ознайомившись з Меморандумом між МВФ і Україною, датованим 2 вересня. Даний документ покликаний врегулювати дії української влади, спрямовані на отримання вже четвертого траншу МВФ в сумі $ 1,3 млрд, який Україна сподівається отримати ще до кінця 2016 року. Але зробити це буде можливо тільки при виконанні умов оновленого Меморандуму, що не так вже й просто.

Вкладники проблемних банків можуть залишитися без виплат

"Міністерство фінансів з метою надання кредиту ФГВФО здійснює випуск ОВДП у розмірі 7,941 млрд грн з терміном обігу до 15 років і процентною ставкою до 10% річних в обмін на векселі, видані Фондом", – йдеться в проекті постанови "Про забезпечення надання кредиту ФГВФО".

Які платники при імпорті товарів можуть сплачувати ПДВ шляхом пред’явлення податкового векселя

Суб’єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти в пріоритетних галузях економіки, схвалені відповідно до Закону України «Про стимулювання інвестиційної діяльності в пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць» від 06.09.2012 р. № 5205-VI, тимчасово, із 01.01.2013 р. до 31.12.2022 р. включно, при ввезенні в митному режимі імпорту на митну територію України устаткування (обладнання) і комплектуючих виробів до нього, що звільняються від оподаткування ввізним митом у порядку, визначеному пп. 10 п. 4 р. XXI Митного кодексу України, за умови оформлення митної декларації, можуть за власним бажанням видавати контролюючому органу (а контролюючий орган зобов’язаний прийняти) податковий вексель на суму податкового зобов’язання з ПКУ, визначену в такій митній декларації. Для забезпечення виконання підрозділу 3 р. ХХ ПКУ податковий вексель не підлягає підтвердженню банком шляхом авалю.

АМКУ знайшов в Україні ще одного монополіста

Виправити ситуацію може зміна постанови НБУ про переказ коштів в національній та іноземній валюті
Згідно з постановою НБУ №597 підставою для проведення операцій з оплати робіт, послуг, прав інтелектуальної власності та / або виконання зобов'язань за векселем, і / або зарахування заборгованості за такою оплатою в разі проведення заліку зустрічних однорідних вимог, якщо загальна вартість перевищує 50 тис євро, є, серед іншого, акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків, що засвідчує відповідність контрактних цін кон'юнктурі ринку.

Банки обирають: невеликі аграрні бізнеси конкурують з великими

Сьогодні можна впевнено сказати - поведінка клієнтів з агросектора змінилася. Є тому багато чинників - податкові проблеми, ціни на продукцію в світі - і в підсумку попит на фінансування в цьому році був нижчим, ніж раніше. Але досить виріс попит на векселі і інші альтернативні фінансові інструменти - те безресурсне фінансування, яке дешевше, ніж стандартне. А це в підсумку призводить до того, що багато бізнесів працюють більш ефективно.