Агентство з розвитку вексельного ринку
Громадська організація

Проекти

Законопроект №2286а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками і кредиторами"

АВМD направило до Комітету фінансової та банківської діяльності Верховної Ради України, Незалежної Асоціації банків України та Американської торгової палати пропозиції Агентства до Законопроект №2286а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення довіри між позичальниками і кредиторами" і 22 жовтня 2015р. на засіданні Робочої групи АСС-НАБУ, присвяченій обговоренню Проекту, Порівняльній таблиці до другого читання законопроекту # 2286а, були представленні для розгляду питання захисту вексельних кредиторів. Обговорення виявилось цікавим і динамічним. Маємо надію на підтримку банківської спільноти в процесі гармонізації чинного законодавства щодо обігу векселів в Україні та спільну співпрацю щодо розвитку цивілізованого вексельного ринку в нашій державі.

Фінансові банківські векселі

Введення в обіг банківського фінансового векселя не лише пожвавить розрахунки між суб’єктами господарської діяльності, стримає відтік грошових ресурсів із банківської системи, поверне довіру до банків та НБУ, створить додаткову базу для отримання доходів фінансовими операторами ринку, покращить структуру їхніх активів та створить нові робочі місця для фахівців ринку ЦП.
Вільний обіг банківських векселів буде сприяти зниженню рівня дебіторської заборгованості Україні, що позитивно відіб’ється на її фінансовому стані та стані суб’єктів господарювання.

Відміна акцизу на вексельні операції

25 березня 2014 року в Верховній Раді України Народним депутатом України Ар'євим В.І. зареєстровано законопроект №4548 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів (щодо операцій з векселями).» Законопроект розроблений експертами Агентства з розвитку вексельного ринку на підставі узагальнення практики вексельного обігу в Україні та аналізу законодавства, що регулює обіг векселів в Україні.

В умовах, що склалися на даний момент, промисловість та бізнес потерпають від жорсткого дефіциту обігових коштів, інвестиційних та кредитних ресурсів. А рівень дебіторської заборгованості між підприємствами в Україні останні п’ять років поспіль майже на третину перевищує обсяги ВВП. Активізація цивілізованого обігу векселів може забезпечити зниження рівня дебіторської заборгованості та пожвавлення економіки країни. Скасування цієї норми Податкового кодексу призведе до активізації обігу векселів суб`єктів господарювання, що буде сприяти розвитку економіки. Введення акцизу на операції з векселями не принесло надходжень до бюджету, оскільки практично зупинило випуск та обіг векселів і значно зменшило обсяги операцій підприємств, організацій та фінансових установ з векселями.

Необхідно зазначити, що вищезазначений законопроект був розглянутий в Комітеті з питань банківських та фінансових послуг Американської торгівельної палати в Україні та отримав підтримку. Компанії-члени Палати звернулись до виконавчої влади та Голів Комітетів ВРУ, на яких розглядався законопроект, з проханням врахувати пропозицію Палати стосовно зазначених норм Законопроекту та підтримати цю ініціативу при розгляді законопроекту у Верховній Раді України.